12141/​228

Victoriansk rejseskrin af coromandel træ, indlagt med messing lister. 19. årh. H. 14. B. 30. D. 22.

Fremstår med lettere alders- og brugsslitage. Senere læder indvendfig.

Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021

Vur­dering

1.000–2.000 DKK

Hammerslag

550 DKK

550 DKK
500 DKK