12141/228
Victoriansk rejseskrin af coromandel træ, indlagt med messing lister. 19. årh. H. 14. B. 30. D. 22.
Fremstår med lettere alders- og brugsslitage. Senere læder indvendfig.
Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag