2203/64
Rosa Bonheur, efter, 19. årh.
“La fenaison en Auvergne”. Høst i Auvergne. Sign. Après Rosa Bonheur. Olie på lærred. 65×35.
Originalværket hænger på Château de Fontainebleau.
Krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag