Hans Friis (f. Hobro 1839, d. Orenæs 1892)
Parti fra Porta Lorenzo, Rom. Sign. H. Friis, Rom, 1872. Olie på lærred. 32×41.
Proveniens: Bruun Rasmussen Kunstauktioner, auktion 647, 1998, kat. nr. 116.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
38 bud