2425/19
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
Skagensfisker sejlende i lav sol. Sign. M. Ancher. Olie på træ. 38×47.
Flere værker fra Nordisk lys - kunstnerkolonien på Skagen
Mindre krakeleringer / minimale revner i træet. Let overfladerensning anbefales.
Vurdering
Hammerslag