2418/191
Kinesisk krakelé vase, dekoreret i blåt og sepia med egern, hanke modellerede i form af foo hunde. Hals med indvendige bukler. Chenghua mærket men Qing 19. årh. H. 62 cm.-
Hals med reparation og gennemgående revner.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag
19 bud