1825/202
Johan Neumann (f. København 1860, d. sst. 1940)
Nordsjællandsk kystlandskab. Sign. Johan Neumann. Olie på lærred. 62×95.
Proveniens: ABR auktion 123, 1960, nr. 158.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer. Nogle ridser i lærredet samt mindre afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 18. juni 2018
Vurdering
Hammerslag