2120/62
Nyreformet kommode af rosentræ, plade af marmor, rigt prydet med intarsia, front med to skuffer. Transition form. 20. årh. H. 74. B. 61. D. 41.
Nøgle medfølger. Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag