2043/354
Engelsk 'campaign chest' /kommode af mahogni i to dele med beslag og greb af bronze. 19. årh. H. 114. B. 98. D. 49.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Der er en revne på kommodens højre side. Finérskader. Nøgle mdedfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud