2043/​354

Engelsk 'campaign chest' /kommode af mahogni i to dele med beslag og greb af bronze. 19. årh. H. 114. B. 98. D. 49.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Der er en revne på kommodens højre side. Finérskader. Nøgle mdedfølger ikke.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020

Vur­dering

4.000–6.000 kr.

Hammerslag

7.500 kr.

20 bud

7.500 kr.
7.000 kr.
6.500 kr.
(Autobud) 6.000 kr.
6.000 kr.
5.500 kr.
5.000 kr.
4.800 kr.
(Autobud) 4.600 kr.
4.400 kr.
3.800 kr.
(Autobud) 3.600 kr.
3.400 kr.
3.200 kr.
(Autobud) 3.000 kr.
2.900 kr.
2.300 kr.
2.200 kr.
2.100 kr.
2.000 kr.