1927/1581
Mekanisk hest af lakeret metal, monteret på hjul. Mærket Mobo Bronco. England, 20. årh.s midte. H. 77 cm. L. 68 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Afskalninger. Seletøj mangler.
Varia, 4. juli 2019
Vurdering
Hammerslag