2412/294
Ubekendt maler, ca. 1900
Parti fra Møns Klint med Sommerspiret. Utydeligt signeret. Olie på lærred. 33×41.
Behov for rensning. Krakeleringer. Mindre afskalninger. Enkelte retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
Vurdering
Hammerslag