1302/745
William Scharff (f. København 1886, d. sst. 1959)
Komposition med høns. Sign. William Scharff. Litografi i farve. Lysmål 53×71.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 8. januar 2013
Vurdering
Hammerslag