12013/140
Emil Janus Weinrich (, 20. årh.)
Portræt af piberygende fisker med sydvest. Sign. E. Weinrich, Skagen. Olie på lærred. Lysmål 48×37. Rammemål 56×43.
Aldersrelateret stand og med reparation. Mindre krakeleringer.
Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020
Vurdering
Hammerslag