2420/​826

Rolf Palm (f. Höganäs 1930, d. sst. 2018)

Otte dele stentøj, bestående af syv miniaturevaser samt en skål. Dekoreret med fortrinsvis grønne, grå, gule, brune og blå glasurer. Sign. Palm, Mölle. Delvis mærket hhv. H0, H2, G4, G5, G2. Unika. H. 8,5–11,1. (8)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

28 bud

203092 3.000 DKK
918648 2.900 DKK
203092 2.800 DKK
885261 (Autobud) 2.700 DKK
203092 2.600 DKK
885261 2.500 DKK
203092 (Autobud) 2.400 DKK
885261 2.400 DKK
203092 2.300 DKK
806479 2.200 DKK
203092 2.100 DKK
882182 (Autobud) 2.000 DKK
203092 1.950 DKK
882182 (Autobud) 1.850 DKK
203092 1.800 DKK
882182 1.750 DKK
918648 (Autobud) 1.700 DKK
882182 1.650 DKK
918648 (Autobud) 1.450 DKK
868708 1.400 DKK
918648 (Autobud) 1.350 DKK
868708 1.300 DKK
918648 (Autobud) 1.250 DKK
896810 1.200 DKK
918648 (Autobud) 1.150 DKK
896810 1.100 DKK
918648 1.050 DKK
843155 1.000 DKK