Rolf Palm (f. Höganäs 1930, d. sst. 2018)
Otte dele stentøj, bestående af syv miniaturevaser samt en skål. Dekoreret med fortrinsvis grønne, grå, gule, brune og blå glasurer. Sign. Palm, Mölle. Delvis mærket hhv. H0, H2, G4, G5, G2. Unika. H. 8,5–11,1. (8)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
28 bud
203092 | ||
918648 | ||
203092 | ||
885261 (Autobud) | ||
203092 | ||
885261 | ||
203092 (Autobud) | ||
885261 | ||
203092 | ||
806479 | ||
203092 | ||
882182 (Autobud) | ||
203092 | ||
882182 (Autobud) | ||
203092 | ||
882182 | ||
918648 (Autobud) | ||
882182 | ||
918648 (Autobud) | ||
868708 | ||
918648 (Autobud) | ||
868708 | ||
918648 (Autobud) | ||
896810 | ||
918648 (Autobud) | ||
896810 | ||
918648 | ||
843155 |