2432/328
Spansk-filippinsk langbord af narratræ (Pterocarpus indicus). 18./19. årh. H. 76. L. 188. D. 79.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Større/dyb ridse i den ene ende af bordpladen. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag