12114/​5

J. F. Willumsen (f. København 1863, d. Cannes 1958)

“Ugle bliver bange for en hund”, 1911. Tryksign. J.F.W 1911. Litografi i farver. Rammemål 86×70.

Litteratur: Schultz nr. 146.

Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag