2437/803
Peter Behrens (f. 1868, d. 1940)
Et par pendler af bruneret messing med skærme af opal- og matglas. Udført og mærket hos Siemens. 1910–20'erne. H. 53. (2)
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. En med manglende ophængskrog. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 10. september 2024
Vurdering
Hammerslag
13 bud