2006/471
Et par gustavianske taburetter af forgyldt og bemalet træ. Usignerede. Sverige, 18. årh.s slutning. Sædehøjde 44. (2)
Brugs- og alderstegn. Senere betræk og polstring; defekt.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag