2204/135
Rundt dybt spansk-maurisk fad dekoreret med ornamentik i kobberlustre. 17. årh. Diam. 42 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Kantafslag. Klinket.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
27 bud