2103/​125

Smalt skrivemøbel i Jugend stil af mahogni, skriveklap bag hvilken døre og rum til opbevaring, indlagt med lyst træ. Først halvdel af det 20. årh. H. 130. B. 106. D. 28.

Nøgle medfølger. Ridser og mærker. Brugsslitage. Beslag og greb ikke originale.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.300 DKK

2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK