2103/125
Smalt skrivemøbel i Jugend stil af mahogni, skriveklap bag hvilken døre og rum til opbevaring, indlagt med lyst træ. Først halvdel af det 20. årh. H. 130. B. 106. D. 28.
Nøgle medfølger. Ridser og mærker. Brugsslitage. Beslag og greb ikke originale.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag