1846/642
Nils Landberg m.fl. (f. 1907, d. 1991)
Sven Palmqvist m.fl. (f. 1906, d. 1984)
Samling af 12 vaser samt karaffel af klart glas. Alle sign. Udført hos Orrefors, Sverige ca. 1950erne. H. 11,5–30 cm. (12)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Flere dele med glaspest. Nogle få minimale afslag.
Moderne kunst og design, 13. november 2018
Vurdering
Hammerslag
19 bud