886/321
Et par franske empire stager af forgyldt bronze, hver med tilspidsede og kantede stammer på runde hvælvede baser støbt med akantusblade. 19. årh.s begyndelse. H. 28. (2)
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 29. maj 2019
Vurdering
Hammerslag