2120/100
Jørgen Hansen (f. Millinge, Fåborg 1862, d. Boldesager, Esbjerg 1937)
Aftenscene fra Rom. Sign. Jørgen Hansen, Rom, 1888. Olie på lærred. 41×51.
Mindre hul i lærred. Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag