1803/1713
Seks tibetanske plaketter af patineret kobberrepoussé, dekorerede med buddhistiske guder, bl.a. Yama Dharmaraja, livshjulet og Avalokiteshvara. 20. årh. 30×26–36×30. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder bøjede hjørner.
Varia, 18. januar 2018
Vurdering
Hammerslag
16 bud