2148/697
Søren Hjorth-Nielsen (f. Svostrup ved Silkeborg 1901, d. Tempelhuse 1983)
Byparti. Sign. HN 1929. Olie på plade. 45×56.
Talrige krakeleringer. Mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud