1920/1616
Russisk Gudsmoderikon “Tikhvinskaja”. Tempera på træpanel. 19. årh.s begyndelse. 71×57.
krakeleringer samt afskalninger. Revner i træet. Restaureret.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag