2014/127
Carl Olsen (f. København 1818, d. sst. 1878)
Marine med fiskerbåde på havet. Sign. C. Olsen 1860. Olie på lærred. 42×68.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag