1443/1127
Omega
To herrearmbåndsure af guldbelagt stål. Model De Ville m.m. Champagnefarvet og blå skive med delvis gyldne visere og timemarkører. Mekaniske værker med manuelt optræk. Remme af skind. Kassediam. ca. 32 og B. 22 mm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Urene virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Mindre ridser.
Smykker, 22. oktober 2014
Vurdering
Hammerslag