1825/545
Walasse Ting (f. Shanghai 1929, d. New York 2010)
To kompositioner fra serien “Good Morning from Walasse Ting”. Begge sign. Ting 74, 32/50. Litografier i farver. Bladstørrelse 59×89. (2)
Original stand. Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 19. juni 2018
Vurdering
Hammerslag