2137/​1287

A. Michelsen (, København, 20. årh.s begyndelse)

Emaljesmykkesæt af sterlingsølv bestående af halskæde og nål hver prydet med røde og sorte emalje mariehøner. L. 41 og 5 cm. (2)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Emalje på nålen fremstår med mindre afsalg.

Smykker og Fashion, 15. september 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.850 DKK

(Autobud) 1.850 DKK
1.800 DKK
1.750 DKK
(Autobud) 1.700 DKK
1.700 DKK
(Autobud) 1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK