838/80
Carl Bille (f. København 1815, d. sst. 1898)
Marine med talrige skibe og lodsbåd ud for Kronborg. Sign. Carl Bille 1873. Olie på lærred. 48×73.
Malerier og tegninger, 26. februar 2013
Vurdering
Hammerslag