2014/736
Dansk snedkermester
Skrivepult af cubamahogni. Front med to skuffer, indvendig med opbevaringsrum. 1930'erne. H. 75/85. B. 100. D. 49.
En nøgle medfølger.
Almindelig brugsslitage, herunder ridser, mærker og skjolder. Mindre kanthak.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Vurdering
Hammerslag