2014/​736

Dansk snedkermester

Skrivepult af cubamahogni. Front med to skuffer, indvendig med opbevaringsrum. 1930'erne. H. 75/85. B. 100. D. 49.

En nøgle medfølger.

Almindelig brugsslitage, herunder ridser, mærker og skjolder. Mindre kanthak.

Moderne kunst og design, 31. marts 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag