1307/1635
Fransk kaminur af forgyldt bronze, rigt støbt med karyatider, bladværk og ornamentik. Sign. Ch. Martin. B.d. des Italiens. 19. årh.s anden halvdel. H. 55.
Top med løse dele, en del uoriginal. Pendul samt optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Varia, 14. februar 2013
Vurdering
Hammerslag