12118/​250

Poul Jørgensen (f. København 1882, d. sst 1941)

To dyremotiver. Sign. PJ 24. Akvarel på papir, monteret på pap. 24,5×30 og 27×30,5. Uindrammede. (2)

Papiret er gulnet, små pletter.

Kunst, antikviteter & design, 6. maj 2021

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK