2433/​855

Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)

Et par armstole af riopalisander. Sæder betrukket med sort skind. Model 57. Formgivet 1959. Udført hos J.L. Møller. (2)

CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med krakeleringer og defekter.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

9.500 DKK

18 bud

908189 (Autobud) 9.500 DKK
868561 9.000 DKK
908189 (Autobud) 8.000 DKK
1003347 7.500 DKK
908189 7.000 DKK
868561 (Autobud) 6.500 DKK
908189 6.000 DKK
868561 5.000 DKK
921270 4.800 DKK
1006443 4.600 DKK
887236 (Autobud) 4.400 DKK
1006443 4.200 DKK
887236 (Autobud) 4.000 DKK
1006443 3.800 DKK
887236 3.600 DKK
998291 3.400 DKK
1006443 3.200 DKK
988456 3.000 DKK