2440/​38

Fire næsten identiske franske armstole af nøddetræ, ryg og sæder med fransk rørflet, løse hynder med blomstret møbelstof, udskåret med blomster og bladværk med cabriole ben. Louis XV form. 19. årh. (4)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Flet med mindre skader. Delvist løse samlinger. Ormehuller. En stol med beskadiget ben. To stole med afknækkede armlæn.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?