12148/44
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“GE 603”. Fem armstole af bøg, sæder betrukket med uld. Udført og mærket hos Getama. (5)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Armlæn med slitage.
Kunst, antikviteter & design, 2. december 2021
Vurdering
Hammerslag