2031/155
Ubekendt maler, ca. 1900.
Opstilling med pinseliljer, bøgegren og forglemmigej. Usigneret. Olie på lærred. 26×27.
Enkelte minimale afskalninger og retoucheringer. Behov for let overfladerensning og let opstramning.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
40 bud