2045/142
Boris Krilov (f. Moskva 1891, d. København 1977)
Opstilling med tulipaner i en vase, askebæger og statuette. Sign. B. Krilov. Olie på lærred. 50,5×40,5.
Behov for let overfladerensning. Mindre afskalning.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag