12033/85
Harald Heiring (f. Grenå 1906, d. Skævinge 1995)
“Optrækkende tordenvejr. Nordsjælland". Sign. Heiring 56. Olie på lærred. Lysmål 24×33. Rammemål 31×40.
Kunst, antikviteter & design, 13. august 2020
Vurdering
Hammerslag