2049/513
Kristian S. Vedel (f. 1923, d. 2003)
Væghængt sminkeskab af teak, ophæng af bøg. Front med nedklappelig låge. Indvendig med spejl, udtræksbakker og opbevaring. Udført hos snedkermester I. Christiansen. H. 24. B. 65. D. 27.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. En træklods til ophæng mangler til ophæng.
Moderne kunst og design, 1. december 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud