J. F. Willumsen (f. København 1863, d. Cannes 1958)
“Les Zazous” og “De hvide Bomulds”. Sign. JFW. i trykket hhv. 1948 og 1950. Litografier. 57×73 og 51×76. (2)
Litteratur: Schultz: “Willumsens grafik”, 1961, nr. 188 og 190.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 13. august 2019