2144/558
Kande af sterlingsølv med hank af elfenben og fod af bakelit. Udført og stemplet hos F. Hingelberg, 1940. Vægt ca. 490 g. H. 15.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre buler, ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud