2119/275
Iransk teservice af sølv med indsatse af glas, bestående af seks tekopper og en sukkerskål. 20. årh. Vægt ca. 670 g. H. 6–7 cm. (7)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag