2125/​191

Kandelaber/opsats af pletsølv, top med krystalskål; fire aftagelige lysepiber som kan erstattes af mindre medfølgende skåle. 20. årh. H. 42/48 cm.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre buler, ridser og mærker. Glas med afslag. En skål med med gennemgående revne.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag