2142/764
Preben Fabricius (f. 1931, d. 1984)
Jørgen Kastholm (f. Roskilde 1931, d. Düsseldorf 2007)
Pendel med skærme af hvidlakeret metal. Udført og mærket hos Nordisk Solar Compagni. 1960'erne. Diam. 48.
Stand
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt