12203/72
Erik Buck (f. 1923, d. 1982)
Et sæt på seks stole med stel af teak, sæder betrukket med uld. Formgivet 1961. Udført hos Chr. Christiansens Møbelfabrik. (6)
Brugslitage, herunder stel med ridser, skrammer og afslag.
Kunst, antikviteter & design, 20. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
21 bud