2138/561
Marco Evaristti (f. Chile 1963, bosat i Danmark)
Komposition. Usign. Olie på papir. Bladstørrelse 74×110.
Undersøgt i ramme. Flere afrivninger langs kant.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag