2450/32
Et par franske fritstående bergerer af bemalet træ, sombeslået med blåt møbelstof, rigt udskåret med bladværk og kannelerede, tilspidsede ben. Louis XVI form. 19. årh. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Restaureret.
Vurdering